Radi poradíme s bezp. dverami

 
 
 
Úvod > Ako vybrať bezpečnostné dvere > Radi poradíme s bezp. dverami
 

Radi poradíme s bezp. dverami

Bezpečnostné dvere  - poradca pri výbere


Bezpečnostné triedy

Hlavným kritériom pri výbere by mali byť vždy bezpečnostné požiadavky. Následne úžitkové vlastnosti a až potom riešime vzhľad.

Všetky naše dvere sú konštrukčne postavené tak, aby odolali čo možno najdlhšie potencionálnemu zlodejovi. Čím viac bezpečnostných prvkov dvere majú tým viac sťažia prípadný pokus o vlámanie. A nejde len o počet čapov po obvode dverí. Podstatná je bezpečnostná trieda, t.z., že dvere v štátnej skúšobni splnili  (pri pokuse o prekonanie) požiadavky na danú bezp.triedu. Nemenej dôležité je dvere osadiť kvalitným bezpečnostných kovaním (štítom) a kvalitnou bezpečnostnou vložkou. Najväčšou slabinou bezpečnostných dverí je ich najslabšia časť (diel).

Veľmi dôležité sú spomenuté úžitkové vlastnosti. T.z., izolácia zvuková (naše dvere zvuk.nepriezvučnosť 36dB), a izolácia tepelná, ktoré prispievajú ku konfortu užívateľa.

Samozrejmosťou je oceľová zárubňa, ktorá musí byť ukotvená a zabetónovaná. Pofidérne firmy, ktoré montujú akože "bezpečnostné dvere" a majú spoločný znak a to montáž zárubne PUR penou. Tieto dvere sú ázijského pôvodu a zárubňu vzhľadom k jej "hrúbke" plechu nie je možné zabetónovať, lebo by sa deformovala pod váhou betónu. Nehovoriac o kvalite prevedenia, kvalite zámkov a funkčnosti mechanického zámku - osobne doporučujeme vyvarovať sa podobným typom dverí ktoré nemajú SK alebo CZ certifikát.

Na rozlíšenie sa používajú bezpečnostné triedy (RC). Výber bezpečnostných dverí sa riadi miestom určenia, požiadavkami zákazníkov, alebo potrieb poisťovní.

 

Stiahnuť si môžete náš ODPORUČENÝ CENNÍK ZOSTÁV bezpečnostných dverí v sekcii cenníky

 

Naša spoločnosť je obchodným zastúpením českého výrobcu bezpečnostných a protipožiarnych dverí BEDEX / MRB.