Padací prah ELLEN MATIC OMEGA (EM 3)

 
 
 
Protipožiarne dvere > Padacie prahy > Padací prah ELLEN MATIC OMEGA (EM 3)
 

Padacie prahy

Utesnenie spodnej časti dverí je častým problémom, ktorý potrebuje zákazník vyriešiť. Medzera medzi dverami a podlahou je podľa normy 7-15mm, čo samozrejme prispieva k neželanému prieduchu vzduchu, prieniku svetla, svieti sa popod dvere a hlavne dvere strácajú vlastnosti v rámci zvukovej nepriezvučnosti.

 

Elegantným a plne funkčným riešením je padací prah, alebo padacia lišta

Funguje na princípe zatlačenia “kolíka” ktorý je umiestnený na kraji padacej lišty na pántovej strane dverí, kde pri zatvorení dverí dôjde teda k zatlačeniu spomínaného kolíka, ktorým sa následne vysunie (súbežne so zatvorením dverí) prah smerom dolu a uzavrie elegantne priestor pod dverami.

Je v prevedení zadlabanom (častejšie riešenie padacích prahov) prípadne povrchový padací prah. Povrchové padacie prahy majú výhodu jednoduchej montáže, aj na existujúce dvere. Zapustenú padaciu lištu je potrebné zadalbať do vyfrézovanej drážky odspodu dverí na základe technickej špecifikácie výrobcu padacieho prahu.

 

Prahy sú rovnako vyrábané v rôznych prevedeniach.

Štandardne so zvukovou nepriezvučnoťou napr. 32dB, 36dB, 42dB prípadne vyššou.

Tiež v prevedení pre protipožiarne dvere a súbežne so zvuk.nepriezvučnosťou. Prípadne rovnako slúžia aj pre dymotesné dvere.

Padacie prahy sa dodávajú v rôznych dĺžkach napr. 820mm 920mm 1020mm, a je možné ich skrátiť podľa presného rozmeru dverí, je potrebné ale dodržať postup podľa návodu výrobcu, kde pri niektorých typoch padacích líšt je nutné demontovať pre skrátením vnútorný výsuvný mechanizmus.

 

 
 

Padacie prahy

Padací prah ELLEN MATIC OMEGA (EM 3)

Padací prah ELLEN MATIC OMEGA (EM 3)
Výrobca:Okent
Kód produktu:1023
Dodacia lehota
Dodacia lehota: 1-5 dní
Ušetríte: 38 % Bežná cena: 26,00 € Vaša cena: 16,15 €
:

Popis produktu

Popis

EM3 je obdobným lacnejším variantom Ellen-Matic OMEGA. Dodávaný v samostatnom balení v PE fólii, vrátane príslušenstva, montážny návod na vyžiadanie.

    drážka šírka : 11 mm
    max. výška zapustenia : 10 mm
    max. skrátenie o 10 cm