Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezp.dverí a vložky Mul-T-Lock ?

 
 
 
Úvod > Blog > Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezp.dverí a vložky Mul-T-Lock ?
 

Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezp.dverí a vložky Mul-T-Lock ?

V tomto období zarezonovala informácia o vyššom počte vykradnutých bytoch v Bratislave a aj v Banskej Bystrici, ktoré mali podľa dostupných informácii certifikované bezpečnostné dvere "že vraj" Sherlock a bezpečnostnú vložku, "že vraj" Mul-T-Lock.

bezpecnostne dvere prekonanie bezpecnosti

Z odborného pohľadu, je táto udalosť veľmi zaujímavá. Síce každé bezpečnostné dvere sa prekonať dajú, je to v podstate otázka času, a použitého náradia. Ale v tomto prípade to bolo bez hluku, bez zjavného prekonania prekážky, a detaily smerujú na jednoduché prekonanie bezpečnostnej vložky.

 

Informácie ktoré prenikli sú dosť strohé, chýbajú detaily, ale sú určité indície ako mohlo k uvedenému dôjsť. Srdcom každých bezpečnostných dverí je rozvorový vnútorný zámok, a bezpečnostná vložka ktorá dvere ovláda. Pokiaľ prekonáte vložku, akékoľvek dvere otvoríte. Pri dnešnej úrovni bezpečnostných vložiek, je časovo veľmi náročne prekonať ich nedeštruktívne. Existuje ale v prípade "zlyhania ľudského faktora" jednoduchá cesta.

 

Pokiaľ by si niekto dal námahu a štatisticky sa pozrel na presný typ bezp.vložky, napríklad ak je to typ 7x7 od Mul-T-lock, tak táto vložka už pred vyše rokom stratila ochranu profilu kľúča, čo znamená že tento profil kľúča Vám môžu vyrobiť aj bez preukázania sa bezpečnostnou kartou. A v tomto prípade sa kľudne mohlo stať že osoba ktorá mala prístup k daným kľúčom zákazníkov (montér, predajca ...) si vie tieto kľúče rozmnožiť (aj bez preukázania bezpečnostnej karty- keďže spomínaný profil už nie je chránený ) a neskôr jednoducho aj s informáciou o presnom mieste dodania dverí si pri vhodnej príležitosti tieto dvere otvoriť a krádež je na svete..... 

Prosím berte toto ako čistý názor, v podstate špekuláciu, ktorej cieľom nie je nikoho obviniť, iba upozorniť na možný slabý článok v bezpečnosti a zabezpečení Vášho bytu/domu.

bezpecnostna vlozka EVVA 4KSOdporúčanie .... skontrolujte si typ vložky, aby ste nemali typ ktorý už stratil certifikát ochrany profilu kľúča. V prípade že nemáte presné informácie o kvalite vložky, pouvažujte nad jej výmenou za overenú kvalitu a aktuálnu bezpečnosť napr. od výrobcu EVVA
bezpečnostná vložka EVVA-4KS

 

 

 

 

bezpecnostna vlozka Mul-T-Lock Classic PROPrípadne aj produkty spomínaného výrobcu Mul-T-Lock, ktorého by som nedával na čiernu listinu, lebo v tomto prípade môže ísť vážne o zlyhanie ľudského faktora, a to sa mohlo stať rovnako aj pri inom výrobcovi-dodávateľovi bezpečnostnej vložky. Mul-T-Lock ponúka aktuálne profily ktoré majú platný chránený patent a výrobca garantuje vysokú úroveň ochrany a bezpečnosti. Napríklad s výborným pomerom cena/kvalita bezpečnostná vložka Classic PRO, vložka v 4 bezpečnostnej triede.

 

 

 

Prvoradá by v každom prípade mala byť bezpečnosť. Nie je nič horšie ako byť vykradnutý a žiť potom v byte s myšlienkou, že sa v ňom prechádzali cudzí ľudia, zlodeji ....

 

Bezpecnostna vlozka EVVA MCS SYMOSamozrejme pre náročných máme v ponuke aj TOP modely ako je bezpečnostná vložka EVVA MCS SYMO ktorá je klasifikovaná v 4.bezpečnostnej triede a MCS (magnetický kódovací systém) zaručuje trojnásobnú bezpečnosť pomocou magnetického, ako aj súbežne dvoch mechanických kódovaní.

 

 

Ešte by sme odporúčali špičkový model MT5, bez kompromisov.


bezpecnostna vlozka MT5+Bezpečnostná vložka MT5+™ odkaz
• Uzamykací systém je tvorený kombináciou troch nezávislých mechanizmov
• Zdvojené teleskopické stavítka ovládané jamkovou časťou kľúča
• Blokovacia lišta ovládaná hadovitým zárezom v kľúči
• Špeciálne tvarované „utopené“ stavítko ovládané pohyblivým 
prvkom v hrote kľúča

 

 

 

Pokiaľ potrebujete poradiť kľudne nás kontaktujte na tel. čísle 0948 422 666 alebo mailom info@interierdvere.sk