Poradca

 
 
 
Úvod > Poradca
 

Potrebujete sa zorientovať v problematike dverí, puzdier .... ? Radi Vám poradíme

Vyberáte požiarne dvere ? Bezpečnostné dvere, alebo bezpečnostnú vložku ? V ľavom menu Vám ochotne vysvetlíme problematiku protipožiarnych dverí, posuvných dverí, stavebných púzdier, aby ste sa správne zorientovali v danej problematike. Pokiaľ potrebujete poradiť osobne, radi Vám uvedené predvedieme v našej kamennej predajni  na Hviezdoslavovej ulici 16 vo Zvolene, prípadne nás môžete kontaktovať telefonicky 0948 477 666, 0948 219 592 alebo mailom na info@interierdvere.sk

 

Šetríte miestom ? Posuvné dvere sú ideálne riešenie

posuvne dverePosuvnými dverami získate v interiéri pohodlný priestor, ktorý viete využiť. Je ale dôležité zvoliť si správne alternatívu zásuvných dverí, a správne technické riešenie pre Váš interiér.

Posuvné dvere pohybujúce sa popri stene:

Najčastejšia alternatíva riešenia posuvných dverí. Zároveň je uvedené riešenie aj najekonomickejšia alternatíva. Dodávame daný variant buď so tkzv. zaslepenou obložkovou zárubňou, ........ Viac informácii nájdete v našom PORADCOVI pre výber posuvných dverí.

 
 
 

Ako správne vybrať dvere

Sprievodca výberom dverí

Dvere a obložkové zárubne sa skvelo hodia do každého interiéru. Vyberať môžete plné dvere či presklené dvere v mnohých úpravách a variantoch povrchu a dekoru. Vďaka premyslenej vizualizácii sa môžete vopred pozrieť, ako budú rôzne dvere vyzerať priamo vo vašom byte či dome.

Ak už viete, ktorý model dverí je pre vás vhodný, zostavte si dvere a ich konkrétne vyhotovenie jednoducho v konfigurátore.

Čo je potrebné vedieť predom? Tu máte 5 krokov pre spokojné bývanie

1. Aký druh dverí požadujete ?

Najskôr je potrebné sa zamyslieť, aký typ a koľko dverí potrebujeme. Či už požadujeme interiérové dvere, vchodové interiérové ​alebo vonkajšie dvere. Každý z týchto typov dverí je vyrobený z iných materiálov a má iné vlastnosti. Neoddeliteľnou súčasťou dverí je aj obl.zárubňa, ktorá tvorí komplet s dverami.

2.  Na aký účel budú slúžiť dvere ?

Sú miestnosti, kde potrebujeme dostatok osvetlenia a preto volíme presklené dvere. Dvere do spálne alebo kúpeľne sú záležitosťou osobného vkusu, niekto preferuje plné dvere kvôli súkromiu a tlmenie zvuku, iný čiastočne presklené alebo celosklenené dvere v matnom vyhotovení skla, ktoré dodajú interiéru na ľahkosti. Pre domácnosti s deťmi odporúčame voliť bezpečnostné sklo.

3. Spôsob otvárania?

Dôležité je rozhodnutie, ktorým smerom sa vaše dvere budú otvárať, či smerom dovnútra miestnosti alebo von. V prípade, že už máte pánty na zárubni, stačí sa postaviť pred dvere (zo strany miestnosti aby sa dvere otvárali k Vám), pozrieť sa na pánty a ak ich máme vľavo, potrebujeme ľavé dvere, ak ich vidíme vpravo, objednávame si pravé dvere. Ak si stále nie ste istí, kontaktujte nás a radi Vám poradíme. Dvere môžete mať aj posuvné (buď do stavebného púzdra prípadne popred stenu) . V súčasnej dobe sa vďaka úspore priestoru tešia čoraz väčšej obľube, hlavne šetria miestom. Viac Vám vieme poradiť v našom poradcovi pri výbere púzdra/posuvných dverí.

4. Rozmery dverí?

Ďalším krokom je zameranie rozmerov pre dvere. Ak si na to sami netrúfame, odporúčame nás kontaktovať pre odborné zameranie. Najčastejšie sa predávajú dvere v rozmeroch 80 a 90 cm/197 cm, čo je priechodná šírka a výška zárubne. Pre komoru alebo technické miestnosti postačí šírka 60 alebo 70 cm, je však potrebné brať na to ohľad v stavebnom projekte.

5. Aké povrchové úpravy, dekory a vlastnosti dverí zvoliť?

Výber povrchovej úpravy záleží od toho, do akej miery budú v budúcnosti vaše dvere namáhané. Napríklad do miestností s väčšou záťažou, obývané deťmi, domácimi miláčikmi alebo do kúpeľní, kde sa vyskytuje vlhkosť, volíme odolnejšie povrchy ako je oderuvzdorný materiál CPL alebo SOLO 3D. Dvere SOLO 3D verne napodobňujú prírodné dreviny a nie sú náročné na údržbu ako drevené dvere. Pre vyznávačov drevených dekorov ponúkame možnosť voľby tradičného materiálu nazývaného dyha, ktorá však vyžaduje ošetrovanie. Samozrejmosťou sú aj fóliované povrchy. Pozornosť treba venovať aj kľučkám a kovaniam. V niektorých miestnostiach, napr. v kotolni alebo garáži, odporúčame voliť protipožiarne dvere, pri vchodových dverách do bytu požiarne bezpečnostné dvere. V miestnostiach, ako sú spálne a detské izby, je vhodné osadiť protihlukové dvere.

 
 

Ako vybrať vhodné púzdro pre posuvné dvere

Stavebné púzdra ponúkajú výhodu ušetreného priestoru, a elegantné riešenie Vášho interiéru. Kvalitne prevedenie púzdier zaručuje spoľahlivý chod posuvných dverí, ktoré  výborne pasujú do každého priestoru. Veľkou výhodou je jednoduchá a krátka montáž.
 

Pri výbere typu púzdra je základom typ priečky, do ktorej chcete púzdro umiestniť. Varianty sú murovaná priečka a SDK, teda priečka zhotovená zo sadrokartónu. Už pri montáži priečky je dôležité myslieť na typ púzdra/dverí, požadovanú svetlosť otvoru, teda priechodziu šírku. V technických listoch a podkladoch uvádzame presné požadované rozmery  stavebných púzdier, ktoré je nutné dodržať.......  viac nájdete na našom PORADCOVI pri výbere púzdra pre posuvné dvere.

 
 

Ako vybrať správnu cylindrickú vložku

Cylindrické vložky sa delia na niekoľko skupín a podskupín, delenie v rámci prevedení a rozmerov. Preto je veľmi dôležité vybrať si správnu variantu. Dôležitý je účel, ktorý Vaša vložka, (FABky) spĺňať. Ak si chcete chrániť byt, dom, prípadne priestor kde je potenciálne riziko vlámania / pokusu o prekonanie, je DÔLEŽITÉ použiť bezpečnostnú vložku .... viac nájdete v našom Poradcovi pri výbere vložky

 
 

Existuje účinná ochrana proti hniezdiacim vtákom ??

hroty proti vtakomHroty proti vtáctvu, veľmi účinne  bránia stavbe lastovičích hniezd, a zahniezdeniu iných druhov vtákov (holubov a pod.). Ochraňuje hlavne podstropové miesta, rímsy, fasády a okná. Je to jediné trvalé riešenie s jednoduchým modulárnym (nadpájateľným systémom) s jednoduchou montážou.

Tento hrotový systém je garantovaná ochrana ......   Viac informácii v našom PORADCOVI pri výbere hrotov proti vtákom

 
 

Jaké protipožární dveře potřebujete?

požární dveře EI30 D3Protipožární dveře jsou dveře, jejichž úkolem je určitou dobu odolávat požáru, respektive zabránit jeho přechodu přes požární uzávěr.

Základem každých protipožárních dveří je jejich specifikace, kterou určuje kód požární odolnosti . Např. EI30 (EW30) D3 -C, na jehož základě Vám umíme nabídnout správný typ co se týče typu materiálu ze kterého jsou dveře zhotoveny a stejně jeho vlastností. ... Více informací najdete v našem Poradci při výběru požárních dveří

 
 

Bezpečnostní dveře se zárubní a montáží za 8 000 Kč? Střízlivý pohled na problematiku je na místě

bezpecnostni dveře levneHlavním kritériem při výběru by měla být vždy bezpečnostní požadavky. Následně užitné vlastnosti a až potom řešíme vzhled.

Všechny naše dveře jsou konstrukčně postaveny tak, aby odolaly co možná nejdéle potencionálnímu zloději. Čím více bezpečnostních prvků dveře mají tím více ztíží případný pokus o vloupání. A nejde jen o počet čepů po obvodu dveří. Podstatná je bezpečnostní třída, tz, že dveře ve státní zkušebně splnily (při pokusu o překonání) požadavky na danou bezp.triedu ......... Více informací najdete v našem Poradci jak vybrat správně bezpečnostní dveře

 
 

Kování resp.klika tvoří s dveřmi jeden celek

klika mul t lockJe třeba na to myslet při výběru kování. Kování a jejich design velmi ovlivňuje celkový pohled na dveře, a levným nevkusným kováním se dají pokazit i kvalitní dveře .....

Základní rozdělení interiérových klik:

-Štítové kliky  

Při štítových klikách je třeba znát vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče (rozteč). Standardní vzdálenost je 72 nebo 90 mm. Při bezpečnostních kování se používá i rozteč 92 mm (prosím, zvyšte pozornost při měření). ......  Více informací najdete v našem Poradci při výběru klik