Blog

 
 
 
Úvod > Blog
 

Digitálne kukátka ? "e"Bezpečnostné dvere – výmysel, alebo užitočná vec

Pravdepodobne ste sa už stretli s novinkou v podobe digitálneho kukátka na dvere. Pozrime sa trošku podrobnejšie na výhody ktoré nám poskytuje táto technologická novinka a na prípadné negatíva.

Klasické kukátko - priezorník, používa drtivá väčšina majiteľov bytov. Je vhodné presvedčiť sa pred samotným otvorením dverí, kto sa nimi stojí, či už z hľadiska bezpečnosti, alebo aj prípadného zatajenia svojej prítomnosti pred neželanými návštevníkmi. Spomínané nám poskytne aj klasické kukátko. Avšak rozdiel nastáva v prípade našej neprítomnosti.

Prípadne v situáciách, keď sa niekto snaží k nám dozvoniť keď doma nie sme, prípadne pri kvalitnejších typoch digitálnych kukátok, aj keď sa niekto len „obšmieta“ okolo našich dverí, a toto vedia kvalitnejšie typy zaznamenať, a vy si to následne po príchode domov prehráte z SD karty Veria kukatko DDK5090 CZ

Veria kukatko 5074  
Týmto spôsobom viete identifikovať aj prípadný „zdroj“ neporiadku pred Vašimi dverami, čo je často na nezaplatenie :) Priezorník totižto zaznamená spoľahlivo každú osobu prechádzajúcu popred dvere a základe detektoru pohybu, tu ale upozorňujeme na Vašu povinnosť označiť monitorovaný priestor označením "priestor monitorovaný kamerových systémom".

Zo zaujímavých vychytáviek ma zaujal alarm, ktorý sa aktivuje pokiaľ sa niekto dlhší čas vyskytuje pred dverami (potencionálny zlodej). Užitočná je aj funkcia, keď Váš návštevník dokáže zanechať správu v dobe Vašej neprítomnosti. Niektoré typy dokážu dokonca sprostredkovať komunikáciu s osobou pred dverami na diaľku za pomoci mobilného telefónu, keďže má vstavaný GSM modul ako napr. typ Veria kukatko DDK5090 GSM CZ

Fakt zaujímavá funkcia je že toto kukátko Vám zašle na mobil aktuálnu zhotovenú fotografiu pridlho sa zdržiavajúcej osoby pred Vašimi dverami .... no to je už iný „level“ bezpečnosti

Ekonomickou variantou je základný typ Veria kukátko DVK 5074 CZ ktoré napr.ponúka manuálne zachytenie videa, obrázku

Montáž- výmena
Vďaka veľmi jednoduchej montáži, ktorú zvládne takmer každý, možno v priebehu niekoľkých minút bez akýchkoľvek väčších úprav dverí inštalovať elektronické digitálne dverné kukátko alebo ním nahradiť doterajšie klasické optické kukátko. Postačí existujúce optické kukátko demontovať a inštalovať elektronickej do existujúceho otvoru, čo v konečnom dôsledku znamená, že samotná montáž zaberie iba pár minút, aby bolo nutné vyvŕtať jeden jediný otvor do vašich dverí. Všetko potrebné na montáž digitálneho kukátka nájdete vo vnútri balenia, je to zrozumiteľné a aj menej zdatný domáci majstri sa montáže určite báť nemusia.

Čo na záver ....  S rastúcou kriminalitou v hotelových zariadeniach, kanceláriách, panelových a bytových domoch sa stali dverné digitálne kukátka moderným a obľúbeným nástrojom pre zvýšenie bezpečnosti, obzvlášť potom v rodinách s malými deťmi alebo seniorov.

Digitálne dverné kukátka sú stále viac používaná ako alternatíva k bežným optickým dverovým kukátkům. Všeobecne sa jedná o miniatúrne kameru v nenápadnom prevedení snímajúce priestor pred dverami, vyhotovuje snímky alebo video, ktorá ukladá na pamäťovú kartu, prípadne tieto dáta odosiela na mobilný telefón alebo e-mail. Výhody má nesporné a osobne si myslím je otázka času keď veľkou mierou nahradia klasické optické. Hlavne v dobe keď sa ceny výrazne znížili a digitálne priezorníky sa stávajú aj cenovo príjemných bezpečnostným doplnkom.

 
 

Starostlivosť o drevené okná

Pokiaľ máte drevené okná od kvalitného výrobcu, s kvalitnou povrchovou úpravou, vydržia Vám určite dlho bez akéhokoľvek zásahu. Pri moderných kvalitných náteroch už neplatí že náter okna musíte obnovovať každých 5-6 rokov. Samozrejme to chce sa o okná starať, a to že tá „starostlivosť“ nie je nič zaťažujúce Vám poradíme v tomto článku.

Výrobosetrovacia sada sikkenscovia kvalitných povrchových náterov, ktorý poskytujú predĺženú záruku na svoje produkty (5-6 a viac rokov) vedia ako je dôležité obnoviť vrchnú ochrannú vrstvu laku, ktorú UV žiarenie postupne degraduje. Existujú jednoduché emulzie, ktoré pôsobia ako mlieko, ktoré sa jednoducho aplikujú nanesením na handričku a rozotretím po okennom ráme (najvhodnejšie spojiť s jarným/jesenným umývaním okien). Časovo to zaberie chvíľku a obnovením vrstvy laku, získajú okná lesk, a trvácnu ochranu.

My odporúčame ošetrovaciu sadu Sikkens. Doporučujem pred použitím vyskúšať v rohu/na kraji Vášho okna handričkou naniesť malé množstvo prípravku, aby ste predišli prípadnej reakcii, pokiaľ neviete či je daná ošetrovacia sada vhodná na Váš náter. Hlavne v prípade že máte odlišného dodávateľa vrchného náteru ako je Sikkens

Pravidelná a šetrná starostlivosť o okná osviežuje ich lesk a obnovuje odolnosť okien proti poveternostným vplyvom (hlavne degradáciu laku UV žiarením). Pravidelné používanie (2x ročne) výrazne predlžuje životnosť okien.

 
 

Kvalita čínskych "bezpečnostných" dverí

 

cinske bezpecnostne dvere

Ako dokáže malé dievčatko otvoriť "bezpečnostné dvere" Made in Chine otvarákom na konzervy ?

Znie to neuveriteľne ? Tak si pozrite nasledujúce video a radšej si sadnite :

https://www.facebook.com/138801182832395/videos/993712237341281/

 

Samozrejme vyslovene NEODPORÚČAME zakúpenie podobného typu dverí, teda pokiaľ sa chcete cítiť aspoň trochu bezpečne a isto.

 
 
 

Ako správne vybrať dvere

Sprievodca výberom dverí

Dvere a obložkové zárubne sa skvelo hodia do každého interiéru. Vyberať môžete plné dvere či presklené dvere v mnohých úpravách a variantoch povrchu a dekoru. Vďaka premyslenej vizualizácii sa môžete vopred pozrieť, ako budú rôzne dvere vyzerať priamo vo vašom byte či dome.

Ak už viete, ktorý model dverí je pre vás vhodný, zostavte si dvere a ich konkrétne vyhotovenie jednoducho v konfigurátore.

Čo je potrebné vedieť predom? Tu máte 5 krokov pre spokojné bývanie

1. Aký druh dverí požadujete ?

Najskôr je potrebné sa zamyslieť, aký typ a koľko dverí potrebujeme. Či už požadujeme interiérové dvere, vchodové interiérové ​alebo vonkajšie dvere. Každý z týchto typov dverí je vyrobený z iných materiálov a má iné vlastnosti. Neoddeliteľnou súčasťou dverí je aj obl.zárubňa, ktorá tvorí komplet s dverami.

2.  Na aký účel budú slúžiť dvere ?

Sú miestnosti, kde potrebujeme dostatok osvetlenia a preto volíme presklené dvere. Dvere do spálne alebo kúpeľne sú záležitosťou osobného vkusu, niekto preferuje plné dvere kvôli súkromiu a tlmenie zvuku, iný čiastočne presklené alebo celosklenené dvere v matnom vyhotovení skla, ktoré dodajú interiéru na ľahkosti. Pre domácnosti s deťmi odporúčame voliť bezpečnostné sklo.

3. Spôsob otvárania?

Dôležité je rozhodnutie, ktorým smerom sa vaše dvere budú otvárať, či smerom dovnútra miestnosti alebo von. V prípade, že už máte pánty na zárubni, stačí sa postaviť pred dvere (zo strany miestnosti aby sa dvere otvárali k Vám), pozrieť sa na pánty a ak ich máme vľavo, potrebujeme ľavé dvere, ak ich vidíme vpravo, objednávame si pravé dvere. Ak si stále nie ste istí, kontaktujte nás a radi Vám poradíme. Dvere môžete mať aj posuvné (buď do stavebného púzdra prípadne popred stenu) . V súčasnej dobe sa vďaka úspore priestoru tešia čoraz väčšej obľube, hlavne šetria miestom. Viac Vám vieme poradiť v našom poradcovi pri výbere púzdra/posuvných dverí.

4. Rozmery dverí?

Ďalším krokom je zameranie rozmerov pre dvere. Ak si na to sami netrúfame, odporúčame nás kontaktovať pre odborné zameranie. Najčastejšie sa predávajú dvere v rozmeroch 80 a 90 cm/197 cm, čo je priechodná šírka a výška zárubne. Pre komoru alebo technické miestnosti postačí šírka 60 alebo 70 cm, je však potrebné brať na to ohľad v stavebnom projekte.

5. Aké povrchové úpravy, dekory a vlastnosti dverí zvoliť?

Výber povrchovej úpravy záleží od toho, do akej miery budú v budúcnosti vaše dvere namáhané. Napríklad do miestností s väčšou záťažou, obývané deťmi, domácimi miláčikmi alebo do kúpeľní, kde sa vyskytuje vlhkosť, volíme odolnejšie povrchy ako je oderuvzdorný materiál CPL alebo SOLO 3D. Dvere SOLO 3D verne napodobňujú prírodné dreviny a nie sú náročné na údržbu ako drevené dvere. Pre vyznávačov drevených dekorov ponúkame možnosť voľby tradičného materiálu nazývaného dyha, ktorá však vyžaduje ošetrovanie. Samozrejmosťou sú aj fóliované povrchy. Pozornosť treba venovať aj kľučkám a kovaniam. V niektorých miestnostiach, napr. v kotolni alebo garáži, odporúčame voliť protipožiarne dvere, pri vchodových dverách do bytu požiarne bezpečnostné dvere. V miestnostiach, ako sú spálne a detské izby, je vhodné osadiť protihlukové dvere.

 
 
Realizácia Hotel Esplanade **** Piešťany

Rekonštrukcia Hotela Esplanade **** Piešťany. Pekne navrhnutý interiér sme doplnili, myslím že celkom vkusne, požiarnymi a interiérovými dverami :) Zvolili sme elegantné riešenie s elektronickým zámkom a kartovým systémom.

 

Povrch si investor vybral z palety výrobcu Egger, kvalitné lamino, vhodné do daných priestorov, nakoľko kúpeľní hostia s dverami zaobchádzajú niekedy dosť "nevhodne" :)
Viac foto na našej FB stránke, link tu :

https://www.facebook.com/interierdvere/posts/1145322385513598?notif_t=like¬if_id=1474890510680485

poziarne dvere hotel esplanade Na pozícii kúpelňových dverí obložková zárubňa vypodložená 5-7mm a vytmelená špeciálnym silikónom, čo nám výrazne predĺži životnosť zárubne aj v prípade, keď hostia budú narábať v sprche s vodou nevhodne a nešetrne. Odporúčame aj v prípade individuálneho riešenia kúpeľní a WC, prípadne keď je predpoklad. že v danom priestore by bol spodok drevenej obložkovej zárubne často vystavený vode ....

 
 

Ako vybrať vhodné púzdro pre posuvné dvere

Stavebné púzdra ponúkajú výhodu ušetreného priestoru, a elegantné riešenie Vášho interiéru. Kvalitne prevedenie púzdier zaručuje spoľahlivý chod posuvných dverí, ktoré  výborne pasujú do každého priestoru. Veľkou výhodou je jednoduchá a krátka montáž.
 

Pri výbere typu púzdra je základom typ priečky, do ktorej chcete púzdro umiestniť. Varianty sú murovaná priečka a SDK, teda priečka zhotovená zo sadrokartónu. Už pri montáži priečky je dôležité myslieť na typ púzdra/dverí, požadovanú svetlosť otvoru, teda priechodziu šírku. V technických listoch a podkladoch uvádzame presné požadované rozmery  stavebných púzdier, ktoré je nutné dodržať.......  viac nájdete na našom PORADCOVI pri výbere púzdra pre posuvné dvere.

 
 

Existuje účinná ochrana proti hniezdiacim vtákom ??

hroty proti vtakomHroty proti vtáctvu, veľmi účinne  bránia stavbe lastovičích hniezd, a zahniezdeniu iných druhov vtákov (holubov a pod.). Ochraňuje hlavne podstropové miesta, rímsy, fasády a okná. Je to jediné trvalé riešenie s jednoduchým modulárnym (nadpájateľným systémom) s jednoduchou montážou.

Tento hrotový systém je garantovaná ochrana ......   Viac informácii v našom PORADCOVI pri výbere hrotov proti vtákom