Blog

 
 
 
Úvod > Blog
 

Poslovia jari sú tu, nezastavia ich hraničné kontroly

Nepotrebujú ani stavebné povolenie na svoje príbytky????  Tešíme sa, že prichádzajú späť, ale chceme im vyčleniť miesto, kam si domček postavia a kde nemôžu.

Hroty proti vtáctvu a lastovičkám Vďaka nášmu e-shopu máte vybraný hrotový systém u seba už na druhý pracovný deň. Viac o tejto problematike sa dočítate v našom "PORADCOVI "AKO PROTI LASTOVIČKÁM"

Z našej skúsenosti, rovnako ako zo skúsenosti stoviek našich zákazníkov, hroty proti vtáctvu účinne bránia stavbe lastovičích hniezd a zahniezdeniu iných druhov vtákov (holubov a pod.).

Aj v tomto období pracujeme v plnom režime a sme Vám k dispozícií prostredníctvom online chatu, mailov a samozrejme sme dostupní aj na telefonických kontaktoch uvedených na stránke. Dodržujeme všetky hygienické odporúčania a rovnako pristupujeme k baleniu zásielok, ktoré Vám posielame.

Celý článok...
 

Podozrivé krádeže bytov s prekonaním bezp.dverí a vložky Mul-T-Lock ?

V tomto období zarezonovala informácia o vyššom počte vykradnutých bytoch v Bratislave a aj v Banskej Bystrici, ktoré mali podľa dostupných informácii certifikované bezpečnostné dvere známeho Slovenského výrobce a bezpečnostnú vložku, "že vraj" Mul-T-Lock, čo sú ale veľmi kvalitné vložky, a významný nadnárodný výrobca.

bezpecnostne dvere prekonanie bezpecnosti

Z odborného pohľadu, je táto udalosť veľmi zaujímavá. Síce každé bezpečnostné dvere sa prekonať dajú, je to v podstate otázka času, a použitého náradia. Ale v tomto prípade to bolo bez hluku, bez zjavného prekonania prekážky, a detaily smerujú na jednoduché prekonanie bezpečnostnej vložky.

 

Informácie ktoré prenikli sú dosť strohé, chýbajú detaily, ale sú určité indície ako mohlo k uvedenému dôjsť. Srdcom každých bezpečnostných dverí je rozvorový vnútorný zámok, a bezpečnostná vložka ktorá dvere ovláda. Pokiaľ prekonáte vložku, akékoľvek dvere otvoríte. Pri dnešnej úrovni bezpečnostných vložiek, je časovo veľmi náročne prekonať ich nedeštruktívne. Existuje ale v prípade "zlyhania ľudského faktora" jednoduchá cesta.

 

Celý článok...
 

Krbové náradie a starostlivosť o krbové vložky

Starostlivosť o krby, čo presne k tomu potrebujeme..... krbové náradie?

Pre tých z Vás, ktorý si radi teplom z prirodzeného ohňa zútulnia domov a páči sa im večerný pohľad do krbovejnerezový kôš na drevo vložky a praskajúceho plameňa, odporúčame obstarať si krbové príslušenstvo.Hlavným dôvodom je  bezstarostné užívanie príjemného tepla z krbovej vložky. Doporučujeme zvoliť si esteticky vhodné krbové náradie, ktoré bude estetickým doplnkom Vášho domu a vkusne doplní priestor pri krbe.

Celý článok...
 

V pyžame pred zabuchnutými dverami ? :)

Nie zriedkavá situácia. Vyjdete z bytu na „otočku“ do pivnice/so smeťami a po návrate k dverám zistíte že nemáte kľúče, resp.kľúče sú zvnútra vo dverách, samozrejme pootočené. Nudzove otvorenie dveri

Skúšate políciu, hasičov, ale tí Vám akurát oznámia že pokiaľ nie je v ohrození život, nemôžu prísť a ak by aj prišli (pokiaľ máte vo vnútri hrniec na sporáku a hrozí požiar), rátajte skôr s deštruktívnou cestou otvorenia  dverí (oni sa s Vašimi dverami veľmi „hrať“ nebudú).

 

Celý článok...
 

Okopový plech

Ako ochránime dvere a predĺžime životnosť ? Investujte do okopových plechovokopový nerezový plech

V rámci interiérových dverí máme viacej možností ako predĺžiť ich životnosť bez zrejmejších poškodení. Jedna z možností je nalepenie okopového plechu v spodnej časti dverí, ktorý uchráni dverné krídlo pred poškodením.

 

Celý článok...
 

Digitálne kukátka

Digitálny priezorník ? "e"Bezpečnostné dvere – výmysel, alebo užitočná vec

Pravdepodobne ste sa už stretli s novinkou v podobe digitálneho kukátka na dvere. Pozrime sa trošku podrobnejšie na výhody ktoré nám poskytuje táto technologická novinka a na prípadné negatíva.

Klasické kukátko - priezorník, používa drtivá väčšina majiteľov bytov. Je vhodné presvedčiť sa pred samotným otvorVeria kukatko 5074ením dverí, kto sa nimi stojí, či už z hľadiska bezpečnosti, alebo aj prípadného zatajenia svojej prítomnosti pred neželanými návštevníkmi. Spomínané nám poskytne aj klasické kukátko. Avšak rozdiel nastáva v prípade našej neprítomnosti.

Celý článok...
 

Starostlivosť o drevené okná a ošetrovacia sada Sikkens

Starostlivosť o drevené okná

Pokiaľ máte drevené okná od kvalitného výrobcu, s kvalitnou povrchovou úpravou, vydržia Vám určite dlho bez akéhokoľvek zásahu. Pri moderných kvalitných náteroch už neplatí že náter okna musíte obnovovať každých 5-6 rokov. Samozrejme to chce sa o okná starať, a to že tá „starostlivosť“ nie je nič zaťažujúce Vám poradíme v tomto článku.

osetrovacia sada sikkens

Celý článok...
 

Kvalita čínskych "bezpečnostných" dverí

 

cinske bezpecnostne dvere

Ako dokáže malé dievčatko otvoriť "bezpečnostné dvere" Made in Chine otvarákom na konzervy ?

Znie to neuveriteľne ? Tak si pozrite nasledujúce video a radšej si sadnite :

https://www.facebook.com/138801182832395/videos/993712237341281/

 

Samozrejme vyslovene NEODPORÚČAME zakúpenie podobného typu dverí, teda pokiaľ sa chcete cítiť aspoň trochu bezpečne a isto.

 

Ako správne vybrať dvere

Poradca pri výbere interiérových dverí

Dvere a obložkové zárubne sa skvelo hodia do každého interiéru. Vyberať môžete plné dvere či presklené dvere v mnohých úpravách a variantoch povrchu a dekoru. Vďaka premyslenej vizualizácii sa môžete vopred pozrieť, ako budú rôzne dvere vyzerať priamo vo vašom byte či dome. Ak už viete, ktorý model dverí je pre vás vhodný, zostavte si dvere a ich konkrétne vyhotovenie jednoducho v konfigurátore.

Čo je potrebné vedieť predom? Tu máte 5 krokov pre spokojné bývanie

Celý článok...