Blog

 
 
 
Úvod > Blog
 

Krbové náradie a starostlivosť o krbové vložky

Starostlivosť o krby, čo presne k tomu potrebujeme..... krbové náradie?

Pre tých z Vás, ktorý si radi teplom z prirodzeného ohňa zútulnia domov a páči sa im večerný pohľad do krbovejnerezový kôš na drevo vložky a praskajúceho plameňa, odporúčame obstarať si krbové príslušenstvo.Hlavným dôvodom je  bezstarostné užívanie príjemného tepla z krbovej vložky. Doporučujeme zvoliť si esteticky vhodné krbové náradie, ktoré bude estetickým doplnkom Vášho domu a vkusne doplní priestor pri krbe.

Celý článok...
 

V pyžame pred zabuchnutými dverami ? :)

Nie zriedkavá situácia. Vyjdete z bytu na „otočku“ do pivnice/so smeťami a po návrate k dverám zistíte že nemáte kľúče, resp.kľúče sú zvnútra vo dverách, samozrejme pootočené. Nudzove otvorenie dveri

Skúšate políciu, hasičov, ale tí Vám akurát oznámia že pokiaľ nie je v ohrození život, nemôžu prísť a ak by aj prišli (pokiaľ máte vo vnútri hrniec na sporáku a hrozí požiar), rátajte skôr s deštruktívnou cestou otvorenia  dverí (oni sa s Vašimi dverami veľmi „hrať“ nebudú).

 

Celý článok...
 

Okopový plech

Ako ochránime dvere a predĺžime životnosť ? Investujte do okopových plechovokopový nerezový plech

V rámci interiérových dverí máme viacej možností ako predĺžiť ich životnosť bez zrejmejších poškodení. Jedna z možností je nalepenie okopového plechu v spodnej časti dverí, ktorý uchráni dverné krídlo pred poškodením.

 

Celý článok...
 

Digitálne kukátka

Digitálny priezorník ? "e"Bezpečnostné dvere – výmysel, alebo užitočná vec

Pravdepodobne ste sa už stretli s novinkou v podobe digitálneho kukátka na dvere. Pozrime sa trošku podrobnejšie na výhody ktoré nám poskytuje táto technologická novinka a na prípadné negatíva.

Klasické kukátko - priezorník, používa drtivá väčšina majiteľov bytov. Je vhodné presvedčiť sa pred samotným otvorVeria kukatko 5074ením dverí, kto sa nimi stojí, či už z hľadiska bezpečnosti, alebo aj prípadného zatajenia svojej prítomnosti pred neželanými návštevníkmi. Spomínané nám poskytne aj klasické kukátko. Avšak rozdiel nastáva v prípade našej neprítomnosti.

Celý článok...
 

Starostlivosť o drevené okná a ošetrovacia sada Sikkens

Starostlivosť o drevené okná

Pokiaľ máte drevené okná od kvalitného výrobcu, s kvalitnou povrchovou úpravou, vydržia Vám určite dlho bez akéhokoľvek zásahu. Pri moderných kvalitných náteroch už neplatí že náter okna musíte obnovovať každých 5-6 rokov. Samozrejme to chce sa o okná starať, a to že tá „starostlivosť“ nie je nič zaťažujúce Vám poradíme v tomto článku.

osetrovacia sada sikkens

Celý článok...
 

Kvalita čínskych "bezpečnostných" dverí

 

cinske bezpecnostne dvere

Ako dokáže malé dievčatko otvoriť "bezpečnostné dvere" Made in Chine otvarákom na konzervy ?

Znie to neuveriteľne ? Tak si pozrite nasledujúce video a radšej si sadnite :

https://www.facebook.com/138801182832395/videos/993712237341281/

 

Samozrejme vyslovene NEODPORÚČAME zakúpenie podobného typu dverí, teda pokiaľ sa chcete cítiť aspoň trochu bezpečne a isto.

 

Ako správne vybrať dvere

Poradca pri výbere interiérových dverí

Dvere a obložkové zárubne sa skvelo hodia do každého interiéru. Vyberať môžete plné dvere či presklené dvere v mnohých úpravách a variantoch povrchu a dekoru. Vďaka premyslenej vizualizácii sa môžete vopred pozrieť, ako budú rôzne dvere vyzerať priamo vo vašom byte či dome. Ak už viete, ktorý model dverí je pre vás vhodný, zostavte si dvere a ich konkrétne vyhotovenie jednoducho v konfigurátore.

Čo je potrebné vedieť predom? Tu máte 5 krokov pre spokojné bývanie

Celý článok...
 
 
 
Realizácia Hotel Esplanade **** Piešťany

Rekonštrukcia Hotela Esplanade **** Piešťany. Pekne navrhnutý interiér sme doplnili, myslím že celkom vkusne, požiarnymi a interiérovými dverami :) Zvolili sme elegantné riešenie s elektronickým zámkom a kartovým systémom.

 

Povrch si investor vybral z palety výrobcu Egger, kvalitné lamino, vhodné do daných priestorov, nakoľko kúpeľní hostia s dverami zaobchádzajú niekedy dosť "nevhodne" :)
Viac foto na našej FB stránke, link tu :

https://www.facebook.com/interierdvere/posts/1145322385513598?notif_t=like¬if_id=1474890510680485

poziarne dvere hotel esplanade Na pozícii kúpelňových dverí obložková zárubňa vypodložená 5-7mm a vytmelená špeciálnym silikónom, čo nám výrazne predĺži životnosť zárubne aj v prípade, keď hostia budú narábať v sprche s vodou nevhodne a nešetrne. Odporúčame aj v prípade individuálneho riešenia kúpeľní a WC, prípadne keď je predpoklad. že v danom priestore by bol spodok drevenej obložkovej zárubne často vystavený vode ....

 
 

Ako vybrať vhodné púzdro pre posuvné dvere

Stavebné púzdra ponúkajú výhodu ušetreného priestoru, a elegantné riešenie Vášho interiéru. Kvalitne prevedenie púzdier zaručuje spoľahlivý chod posuvných dverí, ktoré  výborne pasujú do každého priestoru. Veľkou výhodou je jednoduchá a krátka montáž.
 

Pri výbere typu púzdra je základom typ priečky, do ktorej chcete púzdro umiestniť. Varianty sú murovaná priečka a SDK, teda priečka zhotovená zo sadrokartónu. Už pri montáži priečky je dôležité myslieť na typ púzdra/dverí, požadovanú svetlosť otvoru, teda priechodziu šírku. V technických listoch a podkladoch uvádzame presné požadované rozmery  stavebných púzdier, ktoré je nutné dodržať.......  viac nájdete na našom PORADCOVI pri výbere púzdra pre posuvné dvere.

 
 

Existuje účinná ochrana proti hniezdiacim vtákom ??

hroty proti vtakomHroty proti vtáctvu, veľmi účinne  bránia stavbe lastovičích hniezd, a zahniezdeniu iných druhov vtákov (holubov a pod.). Ochraňuje hlavne podstropové miesta, rímsy, fasády a okná. Je to jediné trvalé riešenie s jednoduchým modulárnym (nadpájateľným systémom) s jednoduchou montážou.

Tento hrotový systém je garantovaná ochrana ......   Viac informácii v našom PORADCOVI pri výbere hrotov proti vtákom