Ako proti lastovičkám

 
 
 
Úvod > Ako proti lastovičkám
 

Zabránime lastovičkám v stavbe hniezd ?

 

Kto sa s problémom "náletov" a výstavby vtáčích hniezd stretol pochopí ako vedia milé tvory (lastovičky, holuby napríklad) človeku znepríjemniť život. Zvyčajne keď nahodíte novú omietku na fasádu, tak ako naschvál si Vás vyberú tieto milé tvory a začnú s pokusmi o stavbu hniezda. Bohužiaľ často sa nesústredia len na jedno miesto kde by svoje hniezdo stavali (poznám z vlastnej skúsenosti), a vieme ako to vyzerá po náletoch viacerých lastovičiek, ktoré robia na fasáde (väčšinou na úplne novej z ktorej sa samozrejme tešíte) bodky do radu z blata, ktoré ide len veľmi ťažko čistiť (bez mechanického poškodenia omietky) a aj po vyčistení ostávajú na omietke stopy po lastovičích bodkách/blate.

Z našej skúsenosti hroty proti vtáctvu, veľmi účinne  bránia stavbe lastovičích hniezd, a zahniezdeniu iných druhov vtákov (holubov a pod.). Ochraňuje hlavne podstropové miesta, rímsy, fasády a okná. Je to jediné trvalé riešenie (samozrejme nič nie je 100% ale táto mechanická zábrana sa nám osvedčila najviac) s jednoduchým modulárnym (nadpájateľným systémom) s jednoduchou montážou.

hroty proti vtákom

 

Tento hrotový systém je garantovaná ochrana všetkých možných požadovaných miest. Pokiaľ hľadáte trvalé riešenie, a nezabrali Vám "tradičné typy ochrany" ako nastrihaný alobal, nastrihané novinové prúžky nad oknami, prípadne ste skúšali drahé a krátkodobo (v minútach) efektívne spreje proti vtáctvu, doporujeme určite mechanicky zamedziť uchyteniu a stavbe hniezd.

 

Vieme ako to vyzerá po náletoch viacerých lastovičiek, ktoré robia na fasáde (väčšinou na úplne novej z ktorej sa samozrejme tešíte) bodky do radu z blata, ktoré ide len veľmi ťažko čistiť (bez mechanického poškodenia omietky) a aj po vyčistení ostávajú na omietke stopy po lastovičích bodkách/blate.

problem lastovičky hniezdaproblem lastovičky hniezda

 

 

 

 

 

Z vlastnej skúsenosti doporučujem trvalé riešenie, ktoré zabráni opätovným (každoročným) pokusom o zahniezdenie. Hlavne modulárny systém, jednoducho nadpájateľný, s jednoduchou montážou je veľkou výhodou našich produktov. Jednotlivé produkty sú rozdelené podľa hustoty hrotov, a ich rozloženia. Jednotlivé segmenty majú dĺžku 33,6cm alebo 50cm. Typy sa líšia hlavne hustotou hrotou a ich ochranou šírkou/výškou. V niektorých prípadoch postačí a pomôže aj základný typ Hrot typ K-1 prípadne Hrot typ A . Hlavne v podhľadoch doporučejem hroty s väčším počtom hrotov na module a hlavne s širšou ochranou šírkou ako sú Hrot typ K-3 alebo Hrot typ K-4 pípadne najkvalitnejší Hrot typ K-5  Máme v ponuke aj špeciálne žľabové hroty s vyosením doboku TYP K-2R

Montáž je veľmi jednoduchá, lepíte silikónovým lepidlom, my používame overený Den Braven Mamut crystal  priamo na fasadu, podstropové miesta, odkvapy a pod. Je potrebné plochu pred nanášaním špeciálneho silikónového lepidla pred aplikáciou vyčistiť/odmastiť. Doporučujeme lepidlo osádzať bodovo v dostatočnej hrúbke, hlavné prvé moduly, rovnako dôležité je pri lepení prvých dvoch modulov tieto dlhšie podržať kým sa "chytia", aby pri nacvakávaní a spájaní ďalších modulov ste nimi nepohli a neodlepili sa Vám. Potom už lepenie ide rýchlo a komfortne. Potrebné je samozrejme dodržať teplotné a vlhkostné podmienky podľa špecifikácie výrobcu lepidla.

montáž hrotový system proti vtákom

 

 

 

 

 

V prípade požiadavky Vám vieme samozrejme pomôcť s kompletnou dodávkou a montážou na Váš dom, kľudne nás kontaktujte pre vypracovanie individuálnej cenovej ponuky. Dôležié je zabezpečiť prístup v prípade väčších výšok (plošina/lešenie).

Ešte jeden postreh na záver z našej skúsenosti, kto má v podhľade drevené podbitie je na to zvyčajne lepšie. Ak má v susedstve dom s plne omietnutým aj podhľadom, tak si vyberú radšej spomínaného suseda :)

 

Celý článok...
 
 
 
40