Ako vybrať púzdro na posuv

 
 
 
Úvod > Ako vybrať púzdro na posuv
 
Aktuálna stránka zatiaľ neobsahuje žiadne informácie.
 
 

Puzdrá pre posuvné dvere

Ponúkajú výhodu ušetreného priestoru a elegantné riešenie Vášho interiéru. Kvalitné prevedenie puzdier zaručuje spoľahlivý chod posuvných dverí, ktoré výborne pasujú do každého priestoru. Veľkou výhodou je jednoduchá a krátka montáž.

Pri výbere typu puzdra je základom typ priečky, do ktorej chcete puzdro umiestniť. Varianty sú murovaná priečka a SDK, teda priečka zhotovená zo sadrokartónu. Už pri montáži priečky je dôležité myslieť na typ puzdra / dverí, požadovanú svetlosť otvoru, teda priechodná šírku. V technických listoch a podkladoch uvádzame presné požadované rozmery stavebných puzdier, ktoré je nutné dodržať. Upozorňujeme, že ich nedodržanie Vám skomplikuje situáciu pri následnom riešení dverí a obložkové atypické zárubne na nesprávne osadené puzdro. Prípadne sa nevyhnete atypickému riešenie dverí / zárubne, čo je zbytočne drahšie. Veľmi dôležité je osadiť puzdro do správnej výšky. Každý výrobca puzdra má na ostenie puzdra označenie "budúca výška 100cm", tzn. 1 meter od budúcej podlahy !!! Treba dodržať! Aj ak osádzate puzdro pred vyliatím podláh. Ak uvažujete v akom čase v rámci stavebných prác je vhodné osadzovať puzdro, tak nie je presne určené, kedy puzdro inštalovať, pretože inštalácia nebrzdí práce, ktoré sa netýkajú steny, na ktorú sa puzdro práve montuje. Stavebné púzdra - verzia sadrokartón je nutné zabudovať do konštrukcie sadrokartónové steny už pri jej stavaní a opláštiť ju sadrokartónovými doskami zároveň s okolitou stenou. Pre stavebné púzdra - verzia murivo je potrebné pri stavaní murované steny vynechať pre nich stavebné otvory a zabezpečiť ich prekladom. Puzdra je nutné osadiť do stavebných otvorov minimálne 15 dní pred omietaním okolitých stien a omietnuť je prvou vrstvou omietky !!!

 

Dôležité je zvážiť už pri výbere typu puzdra a jeho hrúbky typ interiérových dverí, ktoré chcem použiť. Variant je samozrejme veľa, ale napr.do puzdra na hrúbku dokončenej priečky 100mm osadíte iba dvere hrúbky 40mm tzn. hladké, respektíve s rámovou konštrukciou aj presklené (napr. typ Vertigo) ktorých zasklievacie rámčeky nepresahujú danú hrúbku 40mm. Z tohto dôvodu je praktickejšie použiť puzdro na hrúbku dokončenej steny 125mm, kde nie ste limitovaný typom dverí.

Puzdrá dodávame v jednokrídlovom (až do šírky 1200mm, kde je už ale problém nájsť dodávateľa na posuvné dvere !!!) a dvojkrídlovom prevedení, kde je niekoľko variantov, napr. Posuvné dvere ktoré idú od stredu dovnútra puzdier na krajoch priečky ako je prevedenie Doppio Unitrex. Alebo variant dvojkrídiel, ktoré sú v puzdre v stredu vedľa seba, napr. DUO Unitrex prípadne riešenie Eclisse ZÁKRYT / a odsúvajú sa zo stredového puzdra do strán.

akcia puzdro posuv

Zákryt je samozrejme hrubšie púzdro, na to pamätajte pri navrhovaní priečky, pretože nie je použiteľné napr.pri sadrokartónové priečky hrúbky 100m / 125mm. Pretože len samotná hrúbka dokončenej steny je 175mm / 225mm. V prevedení so šírkou 175mm dokážete namontovať iba dverné krídlo hrúbky 40mm !!! Zákryt je vhodný pre vzájomne susediace miestnosti. Tento model schová dve dverné krídla z opačných strán do jedného puzdra.Je to ideálne riešenie pre úzke priestory, ako sú napríklad chodby a vstupy do kúpeľní a toaliet. Využite aj tie najužšie priestory.

 

pouzdro Eclisse zakrýtpouzdro Eclisse zakrýt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ďalších variantov je pokrokový výrobok Puzdro Eclisse Luce, ktorý v sebe spája skúsenosti a knowhow posuvných systémov Eclisse. Tento patentovaný produkt je lídrom na trhu vo svojom segmente. Do puzdra Luce je možné zabudovať elektrické káble, vypínače, zásuvky, termostaty, svetlá atď. Eclisse LUCE jednokrídlové je ideálnym riešením pre umiestnenie elektroinštalácie v blízkosti dverného otvoru. Puzdro sa dodáva v štandardnej hrúbke dokončenej steny 150mm s vnútorným otvorom 64mm. Upozorňujeme ale, že do puzdra Luce vnútornej hrúbky 64mm, je možné osadiť dvere najväčšej hrúbky 45mm vrátane prípadne zasklievacej lišty. Puzdro Luce je vybavené kanály pre vedenie kabeláže, káblom na uzemnenie a vo verzii do muriva na každej strane puzdra aj piatich předpřipravenými otvory pre osadenie štandardné inštalačné krabice hĺbky 40mm. Vieme Vám dodať samozrejme aj atypické prevedenie puzdier podľa Vašich individuálnych požiadaviek, kde je samozrejme dlhšia dodacia lehota.

 

Pouzdro Eclisse Luce

Pouzdro Eclisse Lucy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prípade, že by ste chceli dosiahnuť čo najväčší dverný priechod, avšak obmedzuje Vás dĺžka priečky, je pre Vás riešením puzdro Eclisse Teleskopické, ktoré ukryje do jedného puzdra dve paralelne posuvné dverné krídla, a tak vytvoria čo najväčší priechod a presvetlenie pri čo najkratšie múru. Systém je dostupný aj so synchronizáciou, ktorá hladko a plynulo zasunie do puzdra oba dverové panely naraz. Maximalizuje dverné priechod, zredukuje veľkosť steny. Je samozrejme potrebné počítať s hrubším puzdrom dokončenej steny 180mm (vnútorný otvor 144mm - upozorňujeme že možné osadiť dvere hrúbky maximálne 40mm, čo sú väčšinou hladké, prípadne typ SIMA SOLODOOR so zapustenými zasklievacími lištami). Riešenie teleskop viď foto:

 

 

pouzdro Eclisse Teleskoppouzdro Eclisse Teleskop

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšia varianta je puzdro umožňujúca montáž bremien. Na puzdro Eclisse Ewoltuto® respektíve do jeho steny môžete vŕtať a zavesiť na ňu skrinky, regály, police a držadlá. Je to jediné puzdro svojho druhu na trhu. Máte alternatívy jednokrídlové a dvojkrídlové dvere. Na tento typ puzdra sa nedá nainštalovať dotvárač, a nie je tiež možné osadiť do puzdra dvere zo skla / hliníka.

 

pouzdro Eclisse ewoluto

pouzdro Eclisse ewoluto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rovnako do kúpeľne a prostredí, kde je zvýšená vlhkosť, je vhodné uvažovať o variante puzdra s ochranou proti korózii. Daný problém vyriešilo Eclisse a to tým, že vytvorilo špeciálny puzdro s trojvrstvovou ochranou (pozinkovanie, polyesterová vrstva a epoxidová farba) určené najmä pre prostredie s vysokou vlhkosťou ako napr. Kúpeľne, sauny a plavárne. Navyše, odolnosť tohto modelu voči korózii bola vedecky testovaná. Puzdro bolo smozřejmě testované, a počas 240 hodín vystavené pôsobeniu slaného postreku (vlhkosť: 95%, 5% NaCl) - puzdro zostalo úplne nepoškodené a bez najmenšej stopy oxidácie. Vhodné na zamyslenie - táto možnosť je v príslušenstvo k puzdrám.

Veľmi vhodným dizajnovým riešením sú puzdrá Eclisse Syntesis Line, tzv. bezzárubňové puzdra. Pri ich použití nie je potrebné na puzdro osadzovať špeciálnu zárubňu, pretože majú esteticky vyriešené detaily vstupu posuvných dverí do puzdra.

 

 

Eclipse syntéza linka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri omietaných stenách v súvislosti so stavebnými puzdrami do muriva  je postup nasledovný: omietka musí byť realizovaná v dvoch vrstvách v odstupe približne 15 dní. Prvá hrubá vrstva omietky sa nanáša na omietkárske siete. Je to rovnaká omietka, ako sa používa pri stavbe tehlovej stene. Druhá povrchová vrstva je rovnaká ako omietka na ostatných stenách miestnosti. Nevyžadujú sa žiadne špeciálne aditíva.

Posuv dverí v puzdre je možné riešiť aj motorizáciou (Eclisse). Motorizáciou je dokonca možné vybaviť aj puzdra už zabudované do steny, pri ktorých sa s tým vopred nepočítalo. Ale POZOR! V takom prípade sa šírka dverného priechodu (u jednokrídlových dverí) zmenší asi o 7 cm, pretože motor sa montuje na koniec koľajnice a zaberá tam miesto. Montáž motorizácie musí realizovať elektrikár.

 

Tu prikladáme montážne návody puzdier Unitrex:

Návod na montáž jednokrídla do muriva TU.

Návod na montáž jednokrídla do SDK TU

A rozmery potrebných stavebných otvorov pre puzdra Unitrex: Rozmery otvorov na stiahnutie TU ....