Ako vybrať bezpečnostné dvere

 
 
 
Úvod > Ako vybrať bezpečnostné dvere
 

Radi poradíme s bezp. dverami

Bezpečnostné dvere  - poradca pri výbere


Bezpečnostné triedy

Hlavným kritériom pri výbere by mali byť vždy bezpečnostné požiadavky. Následne úžitkové vlastnosti a až potom riešime vzhľad.

8 dôležitých pravidiel pri výbere bezpečnostných dverí . Bezpečnosť nášho domova, je veľmi dôležitá. Treba si to uvedomiť skôr ako tú istotu stratíme, napr.po krádeži a predstave že v našom dome/byte sa pohyboval niekto cudzí, zlodej ......

1. CERTIFIKOVANÉ bezpečnostné dvere

ako otvori dievcatko bezp dvereVyžadujte preukázania platného SK certifikátu, vydaného slovenskou štátnou skúšobňou. Predpokladám pochybné Čínske, Turecké, alebo Poľské certifikáty Vám budú od začiatku podozrivé. Pokiaľ by tieto pochybné dvere boli spoľahlivé, ich výrobca by nemal problém absolvovať test v Slovenskej skúšobni ! Tu si viete pozrieť VIDEO o čínskych "bezpečnostných dverách" ktoré prekoná malé dievčatko 

 

2. Kompletný set

Bezpecnostne dvere set kluckaAj najkvalitnejšie bezpečnostné dvere osadené v pôvodnej krivej zárubni, budú mať oveľa horšie úžitkové vlastnosti (tepelná a zvuková izolácia) ako základný model dverí v novej korektne osadenej zabetónovanej zárubni. Radšej si vyberte pre Vás cenovo prístupnejší model bezp.dverí, ale zoberte kompletný set, dvere, zárubňa správne kovanie, vložku a iné príslušenstvo. Štandardne sú pôvodné zárubne v bytoch osadené nekorektne krivo a doporučujeme výmenu. Ani pátny na pôvodných zárubniach nie sú dimenzované na 70 kg dvere. Samozrejme je dôležité aj príslušenstvo, dajte si poradiť aby sme nepodcenili kvalitné kovanie, vložku, priezorník. Najväčšou slabinou bezpečnostných dverí je ich najslabšia časť (diel). Napríklad ak si na kvalitné bezp.dvere osadíte štítové kovanie bez prekrytia s nevhodne vybranou vložkou, ktorá bude pretŕčať cez kovanie do vonkajšej strany, a umožní nasadenie vylamováku, je veľmi jednoduché vložku zlomiť v polovici a sebalepšie dvere jednoducho otvoriť, čo zaberie skúsenému "expertovi" 30 sekúnd a to bez väčšieho ruchu.

 

 

3. Odborná montáž

odborna montaz dvereNie je nič horšie ako keď sa rozhodnete ušetriť na montáži a namontovať bezp.dvere pomocou známeho "murára" bez dostatočných skúseností. Montáž bezpečnostného setu je veľmi špecifická, a vzhľadom k váhe dverného krídla 70-80kg vyžaduje dodržanie presných postupov. Neodborná montáž môže skončiť katastrofou a poškodením finančne náročného produktu. Samozrejmosťou je oceľová zárubňa, ktorá musí byť ukotvená a zabetónovaná. Pofidérne firmy, ktoré montujú akože "bezpečnostné dvere" majú spoločný znak a to montáž zárubne PUR penou. Tieto dvere sú ázijského pôvodu a zárubňu vzhľadom k jej "hrúbke" plechu nie je možné zabetónovať, lebo by sa deformovala pod váhou betónu. Pokiaľ chcete spávať v kľude vstupné dvere do bytu a jej zárubňa musí byť správne ukotvená a zabetónovaná.

 

4. Vyžadujte servis, dlhoročný

trezorovy zamok mul-t-lock-235Všímajte si históriu firmy, ako dlho sú na trhu ? Nezanikne firma za rok dva, a Vám ostanú len oči pre plač pokiaľ sa niečo pokazí ? Veľmi dôležitý aspekt pri výbere dodávateľa. Hľadať a alternovať potom prípadný servis je veľmi náročné či už finančne, ale aj možnosťami na trhu. Pokiaľ si vyberiete neznámy produkt, neznámeho výrobcu, o problém máte postarané .....

 

 

5. Bezpečnostná trieda ? BT2? BT3 ?

bedex zostavaČím viac bezpečnostných prvkov dvere majú tým viac sťažia prípadný pokus o vlámanie. A nejde len o počet čapov po obvode dverí. Podstatná je bezpečnostná trieda, t.z., že dvere v štátnej skúšobni splnili  (pri pokuse o prekonanie) požiadavky na danú bezp.triedu. Nemenej dôležité je dvere osadiť kvalitným bezpečnostných kovaním (štítom) a kvalitnou bezpečnostnou vložkou. Tu platí že príslušenstvo by malo mať minimálne rovnaký stupeň bezpečnostnej triedy, najlepšie výšší.

 

 

6. Úžitkové vlastnosti ? Sú pre mňa doležitejšie ako samotná bezpečnostná trieda ?

Veľmi dôležité sú spomenuté úžitkové vlastnosti. T.z., izolácia zvuková (naše dvere zvuk.nepriezvučnosť 36dB), a izolácia tepelná, ktoré prispievajú ku konfortu užívateľa. Zo skúsenosti vieme že veľká časť zákazníkov preferuje základnú bezpečnosť, ale veľký dôraz kladú na kvalitné úžitkové vlastnosti, hlavne aby nepočuli výťah, susedov na chodbe, aby ich nebolo počuť vonku. Naše dvere majú jedinečný konštrukčný detail, a to silikónové tesnenie priamo v dráže falcu dverí, ktoré má dlhú živostnosť (neporovnateľnú s nalepovacími tesneniami) a výbornú funkčnosť s garantovanou zvukovou nepriezvučnosťou 36dB.

Nehovoriac o kvalite prevedenia, kvalite zámkov a funkčnosti mechanického zámku - osobne doporučujeme vyvarovať sa typom dverí ktoré nemajú SK alebo CZ certifikát.Na rozlíšenie sa používajú bezpečnostné triedy (RC). Výber bezpečnostných dverí sa riadi miestom určenia, požiadavkami zákazníkov, alebo potrieb poisťovní.

 

7. Povrchová úprava

Už dávne neplatí že vstupné dvere plnia iba bezpečnostnú funkciu. Je to moderný prvok ktorý vie dokonale esteticky doplniť Váš interiér a vstup do bytu. Naše dvere umožňujú rozdielne farebné prevedenie oboch strán, tým pádom viete dokonale zladiť svoje požiadavky na vnútorné zladenie dekoru.

 

8. High-tech doplnky - ako Vám dokážu zvýšiť pridanú hodnotu a poskytnúť dokonalý komfort

digitalne kukatko bezp dvereNajpoužívanejším doplnkom sú digitálne priezorníky, kukátka, ktoré už umožňujú pripojenie na wifi, a Váš dokonalý prehľad o tom čo sa deje pred dverami. Obsahujú SD kartu, ktorá zaznamená aj najmenší pohyb pred dverami, a tie TOP modely Vás budú o tom aj v aktuálnom čase informovať. Pozrite si našu ponuku digitálnych kukátok.

Komfortný vstup je dnes už možné riešiť elektronickým kovaním, ktoré viete ovládať na diaľku a spravovať prístupy do Vášho príbytku, kancelárie a mať dokonalý prehľad o vstupoch osôb cez kontrolovaný vstup.

 

Stiahnuť si môžete náš ODPORUČENÝ CENNÍK ZOSTÁV bezpečnostných dverí v sekcii cenníky

 

Naša spoločnosť je obchodným zastúpením českého výrobcu bezpečnostných a protipožiarnych dverí BEDEX / MRB.